icon
icon
icon

Szale dziane, czapki kibicowskie, koszulki i bluzy z nadrukiem

images
images

HISTORIA

Jest to metoda nanoszenia farby na tekstylia, znana już w starożytności. Upowszechniona została w XVII wieku przez Japończyka Yuzensai Miyasaki, który wykorzystywał ją do zdobienia kimon. W dzisiejszych czasach nadruki sitodrukowe nanoszone są na tekstylia przy pomocy precyzyjnych, automatycznych maszyn, zwanych karuzelami sitodrukowymi.

TECHNOLOGIA

Proces produkcyjny rozpoczyna się od separacji barwnej wykonywanego motywu, który następnie nanoszony jest na siatki sitodrukowe. Odpowiednio naświetlone siatki umieszcza się na maszynie i po nałożeniu farby przystępuje do druku. Po zadrukowaniu odzież umieszcza się w specjalnym tunelu, w którym pod wpływem wysokiej temperatury nadruk ulega utrwaleniu. Sitodruk wykorzystywany jest przede wszystkim do zdobienia odzieży bawełnianej (przede wszystkim koszulek, bluz, toreb itp.) zarówno w formie gotowych produktów jak i wykrojów. Z uwagi na długość procesu przygotowania druku jest on idealny przede wszystkim do wykonywania prac w większym nakładzie (od 25 sztuk).

PARK MASZYNOWY

Nadruki wykonujemy przy użyciu automatycznej maszyny marki MHM, światowego lidera w branży sitodrukarskiej. Precyzja oraz niezawodność z jaką działa maszyna umożliwia wykonanie produktów najwyższej jakości – gładkich, mocno „nasyconych” i doskonale kryjących. Natomiast jej wydajność pozwala nam na produkcję 10 000 sztuk dziennie. Doskonałą trwałość produktu (odporność na spieranie i „pękanie” nadruku) zapewnia natomiast prawie 5 metrowy tunel suszący marki Rutcure.

RODZAJE NADRUKÓW

Wykonujemy nadruki zarówno na produktach gotowych jak i na wykrojach, na bawełnie oraz na poliestrze. W naszej ofercie znajdują się:

Nadruki plastizolowe - „tradycyjne”, umożliwiają doskonałe odzwierciedlenie drukowanego motywu, nawet z drobnymi szczegółami. Jest to najczęściej wykorzystywana metoda nadruku sitodrukowego. Przy dokładnym ustawieniu maszyny, odpowiedniej temperaturze suszenia oraz wykorzystaniu dobrych jakościowo farb plastizolowych pozwala na stworzenie gładkiego, płaskiego nadruku, doskonale odwzorowującego motyw graficzny i w pełni nasyconego kolorami.

Nadruki wodne - wykonywane przy pomocy specjalnych farb wodnych. Charakteryzują się przede wszystkim tzw. miękkim chwytem, czyli niewyczuwalnością naniesionego nadruku (dotykając zadrukowaną koszulkę, nie wyczuwamy nadruku). Przeznaczone są przede wszystkim do nadruku na jasnych podłożach.

EFEKTY SPECJALNE

Nadruki 3D - użycie odpowiedniej maszyny, temperatury suszenia, siatek oraz farb umożliwia stworzenie efektu trójwymiarowości nadruku na odzieży. Może się on objawiać tzw. twardym nadrukiem, z doskonale zarysowanymi krawędziami, jak i miękkim, tzw. efektem puchnięcia. W zależności od oczekiwań klienta oraz wymagań motywu graficznego każda z metod jest bardziej odpowiednia dla określonej pracy. Istnieje także możliwość dalszego uszlachetnienia nadruku poprzez dodawanie oraz mieszanie kolejnych baz do efektów 3d. W naszej bazie posiadamy ponad 20 różnych efektów trójwymiarowych, m.in. imitujących haft, zamsz, filc, szkło, flock czy wodę. W zależności od potrzeb motywu jesteśmy w stanie osiągnąć praktycznie każdy pożądany efekt. Możemy także, wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenie, doradzić użycie konkretnego rozwiązania, które sprawi, że Państwa projekt będzie w 100% unikatowy.

Nadruki odblaskowe - jest to rodzaj nadruku, umożliwiający stworzenie efektu odblasku. Wykorzystywane przede wszystkim przy produkcji odzieży roboczej a także przy zdobieniu.

Nadruki UV - jest to rodzaj nadruku, który dostrzegany jest jedynie pod wpływem działania promieni UV. Niewidoczny w świetle dziennym.

Nadruki fosforyzujące - jest to rodzaj nadruku widoczny w ciemności. Wykorzystywany przede wszystkim przy zdobieniu koszulek młodzieżowych, nadający im unikatowego charakteru.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z próbkami oraz prezentacjami naszych wyrobów, które dostępne są w siedzibie firmy.